Лекція «Гео Шкурупій. Портрет короля футуропрерій»

Лекція «Гео Шкурупій. Портрет короля футуропрерій»

16 червня 2018, 16:00

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

Вартість

70 грн

Реєстрація

У квітні цього року поету, прозаїку, футуристу Гео Шкурупію виповнилося 115 років. Друзі називали його Жоржем, критики — вундеркіндом, а сам він величав себе королем футуропрерій. Так Гео підписався на своїй першій збірці віршів, і його одночасно зненавиділи всі живі українські письменники.

Шкурупій хотів спробувати все — поезію, прозу, кіно — і йому все вдавалося. Він дав першу в українській літературі детективну новелу і перший експериментальний роман. Він виробляв і переплавлював чудесні слова, щоб виставити їх у вітринах, як він називав свої книжки. А ще він уважав себе авантурником, трампом, волоцюгою.

Хто він, король футуропрерій? Не вціліло жодної його фотокартки, зате зберігся живописний портрет письменника.

Літературознавиця Ярина Цимбал розповість про життя і творчість Гео Шкурупія, футуриста і авантурника. Мистецтвознавиця Марина Дроботюк говоритиме про портрет короля футуропрерій, що його художник Фотій Красицькийстворив за кілька місяців до арешту, і який востаннє виставлявся 25 років тому. У суботу на дві години він знову буде відкритий для шанувальників письменника-футуриста. Актриса Римма Зюбіна читатиме уривки з роману Гео Шкурупія «Жанна-батальйонерка» (1930).

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх