Виїзна екскурсія з відвідуванням творів мистецтв Федора Тетянича

Виїзна екскурсія з відвідуванням творів мистецтв Федора Тетянича

05 серпня 2017, 13:00

PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2)

facebook

До огляду пропонуються два із збережених об’єкти – мозаїки на Дарницькому бульварі та на Політехнічному інституті. Екскурсію проведе куратор Євгенія Моляр. Модератор – Тетяна Жмурко.

Ситуація зі збереженням культурної спадщини радянського періоду сьогодні в Україні є критичною. Радянське мистецтво та архітектура знецінюються та стигматизуються. Нерідко під загрозу декомунізації потрапляють твори винятково за хронологічним принципом – ті, що були створені в 60-80-х роках минулого століття.

Федір Тетянич був членом спілки художників, жив і працював у Радянському Союзі. Однак його творчість абсолютно не радянська, не типова для його часу. Навіть працюючи над монументальними композиціями – повністю контрольованим та заідеологізованим мистецтвом, Тетянич створював унікальні твори, які випереджували свій час.

Євгенія Моляр – дослідниця монументально-декоративного мистецтва радянського періоду та сучасного мистецтва у публічному просторі. Працює над створенням архіву радянських мозаїк в Україні, кілька років очолювала проект Soviet Mosaics in Ukraine фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Є учасницею самоорганізованої мистецької ініціативи ДЕ НЕ ДЕ.

Тетяна Жмурко – мистецтвознавець, дослідниця PinchukArtCentre, старший науковий співробітник Національного художнього музею України.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх