Екскурсія від HeForShe «Жіночі образи в українському мистецтві»

Екскурсія від HeForShe «Жіночі образи в українському мистецтві»

15 березня 2018, 16:00

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

facebook

Вартість

70 грн, необхідна реєстрація

Коли майбутня художниця Оксана Павленко прийшла до майстерні Бойчука, Михайло Бойчук не хотів її брати до свого класу. «Не буду я вчити дівчат! Вони повиходять заміж, ото й все їхнє навчання!».

Але взяв таки – на початку ХХ століття разюче змінювалося ставлення до ролі жінки у суспільстві. У ХІХ столітті головними сферами для реалізації жінки були медицина і педагогіка, але якщо зазирнути в історію ще далі, то побачимо, що українське суспільство не було однозначно патріархальним. За часів Гетьманщини, у XVII столітті правовий статус українських жінок дозволяв їм мати і розпоряджатися власним майном – відписувати свої землі і маєтності, надавати кошти на зведення і підтримку монастирів, церков, шпиталів та ін.

Про жінок в українській історії говоритимуть на авторській екскурсіі Olga Galian в межах тижня культури HeForShe.

HeForShe – це глобальний рух солідарності, заснований структурою Організації Об’єднаних Націй ООН-Жінки, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної_рівності та розширенні прав і можливостей жінок. HeForShe об’єднує чоловіків і хлопців з усіх куточків світу, які вірять у те, що справедливий світ неможливий без рівних прав для жінок та чоловіків.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх