Зустріч з фотохудожницею Самарою Пірс

Зустріч з фотохудожницею Самарою Пірс

07 лютого 2018, 11:00

Вартість

Вхід вільний

У 1935 році у Відні вийшла друком книга «Чи повинна Росія голодувати?» Евальда Амменде, який в 1933 році очолював міжконфесійний комітет допомоги голодуючим в СРСР. Комітет продовжував поширювати інформацію про Голодомор навіть тоді, коли було неможливо врятувати мільйони українців. Книга містила 21 зображення, атрибутоване як «фотографії голодуючих на вулицях Харкова в 1933 році, зняті австрійським технічним спеціалістом».

1939 року стало достовірно відомо, що автором цих світлин є Александр Вінербергер, автор книги «Час від часу не легше». Він був одним із тисячі іноземних спеціалістів, яких радянська влада в 1930-х рр. наймала на будівництво великих промислових об’єктів в УСРР. Александр фотоапаратом «Лейка» таємно зробив фото того, що бачив на вулицях Харкова, і вивіз їх до Австрії.

Зустріч з правнучкою Александра Вінербергера, фотохудожницею Самарою Пірс. Самара здійснила подорож до Харкова та відфотографувала ті ж місця, що і її прадід знімав в 1933 році. В 2014 році вона презентувала власну книгу-фотоальбом «Маски Голодомору». В книзі знімки жертв Голодомору скомбіновані з сучасними та розміщенні в порядку відповідному альбому Вінербергера «Час від часу не легше». Переплетіння фото 1933 року та 2013 одної і тої землі, але з різницею в 80 років, наче зв’язок різних поколінь українців. 

 Реєстрація для ЗМІ: 044 254 45 12, [email protected]

Мітки:

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх