Симфонічний оркестр НФУ виконує твори Петра Чайковського

Симфонічний оркестр НФУ виконує твори Петра Чайковського

08 серпня 2019, 19:00

Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2)

facebook

Вартість

80 - 400 грн

У Національній філармонії України звучатиме музика Петра Чайковського. Чайковський любив бути в Україні, зокрема, в Києві. Тут він зустрічався з Миколою Лисенком, слухав хор у Софії Київській та прем’єри власних опер. Декілька творів Чайковський написав саме в Україні, зокрема, дві симфонії, романси на вірші Тараса Шевченка та легендарний Перший фортепіанний концерт.

Концерт для скрипки з оркестром створено Чайковським у Швейцарії 1878 року. Спочатку автор присвятив цей твір скрипалю Леопольду Ауеру, але з часом змінив на присвяту скрипалеві Адольфу Бродському. Цей концерт вражає особливо блискучою віртуозністю партії скрипки. Цього разу він звучатиме у виконанні молодого виконавця Романа Холматова, який вперше виступить із філармонійним оркестром.

У 1870-ті, але вже в столиці Італії, Чайковський написав Італійське капричіо. Присвятив його відомому віолончелісту та композитору Карлу Давидову, який в ті роки був директором Петербурзької консерваторії. Перше виконання відбулося в Москві під орудою Миколи Рубінштейна. Капричіо сповнене життєрадісності римського карнавалу.

Мабуть, найвідомішими у світі є балети «Спляча красуня», «Лебедине озеро» та «Лускунчик» Петра Чайковського. Цього разу у виконанні академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою Ігоря Палкіна звучатимуть вальси з цих балетів.

ПЕТРО ЧАЙКОВСЬКИЙ

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України

Диригент – ІГОР ПАЛКІН

Соліст – РОМАН ХОЛМАТОВ (скрипка)

Програма:
– Концерт для скрипки з оркестром ре мажор, тв. 35
– Вальси з балетів «Спляча красуня», «Лебедине озеро», «Лускунчик»
– Італійське капричіо, тв. 45

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх