Музичний кіноперформанс «Хліб» у супроводі Port Mone

Музичний кіноперформанс «Хліб» у супроводі Port Mone

26 січня 2018, 19:30

facebook

Вартість

120 грн

Купити квиток

«Хліб» – заборонений протягом десятиліть й нещодавно відреставрований фільм Миколи Шпиковського (1929) у музичному супроводі гурту Port Mone (Білорусь). Захід відбудеться в межах вечірньої програми проекту Envision Sound – першої в Україні програми професійного розвитку кінокомпозиторів, яка проходитиме з 22 по 26 січня 2018 року.

Кіноепос «Хліб», створений Шпиковським в один рік із Довженковою «Землею», утворює з нею парадоксальну світоглядну та естетичну пару. Проте, якщо «Земля» давно увійшла до кінематографічного канону, стрічка Шпиковського, донедавна лишалася невідомою широкій аудиторії.

Насправді «Хліб» претендує на охоплення значно ширшої історичної картини. Дія фільму розгортається у 1920 році. Проте, як це властиво тогочасним радянським утопіям, одна посівна кампанія дивовижним чином вміщає в себе ціле десятиліття прогресу включно з електрифікацією та колективізацією.

Завершений у жовтні 1929 року «Хліб» було заборонено як такий, що «дає хибне уявлення про боротьбу за хліб». Фільм так ніколи й не вийшов на екрани.

Шпиковського, великого й непересічного режисера, було викреслено з історії українського кіно. Повернувшись до Москви, він із середини 1930-х років перестав знімати й займався суто написанням сценаріїв.

Port Mone – це суміш академічної музики, нойзу, експериментального фолку. Медитативна музика колективу, провідну мінорну тему якої визначає акордеон, сягає глибинного проникнення в базові, архаїчні шари організованого мелосу. Музика Port Mone, сповнена пантеїстичної, ба навіть метафізичної щирості, якнайліпше пасує до епічного «Хліба».

Мітки:

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх