Кінопоказ «Nova Opera: Бруклінська меса»

Кінопоказ «Nova Opera: Бруклінська меса»

29 березня 2019, 19:00

Кінотеатр «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40)

facebook

Вартість

50 грн

У кінотеатрі українського фільму «Ліра» проект «NOVA OPERA на великопму екрані» продовжується прем’єрою в Україні. «Бруклінська меса» – це спецпроект музичної формації NOVA OPERA, створений спеціально для виступу у Церкві святої Марії в Брукліні (Нью-Йорк, США).

Церква святої Марії в Брукліні – одна з найбільших церков Нью-Йорка у стилі арт-деко, стала на десять днів унікальною арт-резиденцією для української музичної формації NOVA OPERA.

Отець Майкл Пері – неповторна людина, священник, що проповідує англійською, іспанською та французською мовами, вже 20 років кожного літа веде служби в Нотр-Дам де Парі, а 2018 року приїхав викладати до Українського католицького університету.

Фазеру Пері вже 78 років, і літургія Нової Опери стала його прощальною промовою, якою він попрощався із своїм Божим домом перед відходом на пенсію. Цю події він присвятив жервам Голодомору 1932-33 років.

Музиканти упродовж 10 днів перебували у старовинному церковному готелі, наповненому антикварними речами. Мали цілодобовий доступ до церкви, із можливістю репетирувати на новому роялі Стейнвей та одному із кращих органів США 1911 року.

За день до літургії на церковне подвір’я заїхала компанія техніків, що забезпечують шоу Ріанни та Бейонсе, і завезла фуру театрального світла, лінійний масив із мікрофонами та моніторами такої якості і прозорості, якої не почуєш у жодному європейському театрі.

Католицьке телебачення зняло фільм про цю подію. І все це буквально за тиждень після того, як завершилась серія прем’єр опери-реквієм IYOV на єдиному в світі фестивалі сучасних опер Prototype на Мангеттені.

Жива історія Нової Опери, схожа на роман, на фільм, на безкінечну поему, в якій змішуються українська, польська, датська, німецька, македонська, англійська, китайська, монгольська та шумерська, у якій відззеркалюються панорами європейських столиць та американських мегаполісів, вітражі романтичних костелів та обриси модерних оперних театрів – ця історія тільки починається.

Це перший показ відео-версії фільму в Україні. Відтак не зволікайте, адже цей перформанс для вас буде відтворено вперше.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх