Фестиваль живої історії

Фестиваль живої історії

01 грудня 2017 - 02 грудня 2017

Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8)

facebook

Фестиваль живої історії збере досвід учасницьких практик публічної історії – роботи зі складними темами минулого й спадщиною, що потребує суспільного діалогу та рефлексії.

Фестиваль прагне стати майданчиком для обміну досвідом, як суспільство може осмислювати та опрацьовувати свою «живу історію», – таку, що не має однозначного трактування і до якої прикута суспільна увага.

Це революційні події часів незалежності України, військовий конфлікт на Сході України, окупація Криму, хвиля вимушеного переселення, стихійна та організована «декомунізація». Цей досвід «живий» і досі формується – ми не завжди вміємо розповідати ці історії собі, в першу чергу. Разом із тим, ми є свідками того, що навіть травматичні події ХХ століття недостатньо осмислені нашим суспільством. Ми ще не навчилися брати відповідальність за минуле та відпускати його.

Фестиваль організовує програма неформальної освіти «Студії живої історії». В її межах студенти, журналістки, урбаністи, аспіранти, дослідники, дизайнерки, соціологи, громадські активістки втілюють авторські проекти в галузі публічної історії.

Фестиваль завершить 2017 рік програми «Студії живої історії». На Фестивалі ви зможете побачити різні методики роботи з історією на прикладі понад 50 проектів, які втілювали учасники й учасниці програми протягом трьох років її діяльності. Також свій досвід роботи з контраверсійною історичною спадщиною представлять друзі й партнери програми.

У програмі Фестивалю живої історії:

– дискусії на теми суперечливої історичної спадщини, зокрема, радянської, досвідів вимушеного переселення та війни, жіночого досвіду конфліктів, сучасних методів комеморації;
– виставка ініціатив учасників програми «Студії живої історії»;
– майстер-класи;
– кінопокази;
– театральні вистави;
– перформанси сучасних українських художників;
– презентація збірника, як працювати з історією через освітні проекти, де буде представлений напрацьований студентами «Студій живої історії» досвід.

Фестиваль живої історії. Програма

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх