Виставковий проект «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря»

Виставковий проект «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря»

23 грудня 2018 - 31 березня 2019

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

Проект «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря» – це представлення мистецтва українського бароко за допомогою сучасних технологій, унікальне поєднання наукового дослідження завідувачки відділу давнього мистецтва НХМУ Галини Бєлікової та інноваційного дизайну експозиції художника Івана Світличного.

Виставка належить до тих досліджень, які заповнюють білі плями в історії української культури. Головні експонати виставки об’єднані спільним походженням із Києво-Братського Богоявленського монастиря на Подолі, заснованого в 1615 році і знищеного в 1935 році.

Вперше за 80 років ці артефакти презентовані в одному виставковому просторі, що дозволяє уявити масштаби культурного осередку, яким був монастир впродовж трьох століть.

Окраса виставки – «Богоматір Братська», чудотворна ікона кінця 17-го століття. На виставці експонується оригінальна ікона і шата до неї, відреставровані художницями-реставраторками НХМУ, а також численні списки з пам’ятки.

П’ять представлених на виставці барокових ікон написані наприкінці 17 ст.. Вони репрезентують тогочасну київську школу іконопису. З відкриттям та відновленням ікон Братського монастиря дослідники отримали підтвердження високої художньої якості київської іконописної школи, впливової на всьому східноєвропейському просторі.

Крім ікон і риз, на виставці представлені церковні реліквії — старовинні хрести, богослужбові книги, рака для мощей тощо. У процесі підготовки проекту музейним фахівцям вдалося точно атрибутувати низку золотарських і граверських творів, зокрема визначено авторство вроцлавського майстра Готтфріда Хайнтце і київських майстрів Матвія Наруновича та Івана Вінниковського.

До проекту залучені твори Федора Левицького, київських граверів Іларіона Мигури, Івана Щирського, Степана Савицького. Особливий мистецький та історичний інтерес становлять коштовні хрести, подаровані Братському монастирю Константинопольським патріархом Феофаном, гетьманом Петром Сагайдачним та митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі

Учасники виставки: Національний музей історії України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей народної архітектури і побуту України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Музей українських домашніх ікон та старожитностей «Душа України» історико-культурного комплексу «Замок Радомисль».

Кураторка: Галина Бєлікова
Відкриття: 22 грудня (субота), 16.00.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх