Виставка «Жив-був Новий рік»

Виставка «Жив-був Новий рік»

23 грудня 2017 - 20 січня 2018

facebook

Виставка «Жив-був Новий рік» присвячена історії новорічно-різдвяних свят від давнини до сучасності. Це перша подібна святкова виставка у Національному музеї історії України, яка починаючи з 2017 року стане традиційною.

Виставка складається з етнографічної, дореволюційної, довоєнної та післявоєнної частин, які представлені як у вітринах, так і в інсталяціях. Виставка ілюструє зародження свята в язичницькі часи, зміни в обрядах після хрещення Русі, різницю святкування у селі та місті, зародження традиції в Україні встановлення ялинки та їх прикрашання у різні періоди, починаючи з 1900 року.

З кожною ялинковою прикрасою на виставці пов’язана особиста історія. Одна зі співробітниць НМІУ принесла прикрашену картонну ластівку в гнізді, яку, будучи малою дитиною, знайшла на викинутій ялинці. Їй стало шкода ластівки на морозі, відтоді з року в рік ця прикраса є однією з головних на ялинці в її домівці.

Спеціально для виставки «Жив-був Новий рік» своїми колекціями новорічних прикрас поділилися не тільки працівники музею, а й відома українська письменниця Лада Лузіна і Державний музей іграшок та приватні колекціонери.

Відкриття виставки – 23 грудня, 20:00 опісля театралізованої екскурсії «Від Романа до Йордана: зимові свята українців».

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх