Виставка «Вільний світ очима Георгія Малакова»

Виставка «Вільний світ очима Георгія Малакова»

18 квітня 2018 - 20 травня 2018

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

До 90-річчя графіка Георгія Малакова НХМУ презентує виставку, в основі якої лежать дві графічні серії – «Бенілюкс» (1960-1961) та «Навколо Європи» (1961-1962). Вони створені за мотивами туристичної подорожі художника 1959 року до країн Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди, Люксембург) та круїзу довкола Європи в 1961 році – тоді Малаков відвідав Осло, Лондон, Париж, Рим, Неаполь, Помпеї, Афіни, Стамбул.

Роботи виконані в популярній у ті часи техніці лінориту – гравюри на лінолеумі. Окрім 12-ти аркушів із музейної колекції, експонуватимуться також один лінорит та акварельна композиція з родинної збірки Малакових.

Георгій Малаков – художник, ім’я якого традиційно асоціюється з Києвом. Феноменальна пам’ять, обізнаність в історичних та побутових артефактах, у військовій та цивільній техніці допомагали мистцеві створювати графічні серії, сповнені широкого історико-документального змісту. Твори Малакова сьогодні сприймаються як справжня енциклопедія життя Києва, особливо періоду окупації міста під час Другої світової війни, свідком якої був мистець.

Виставка «Вільний світ очима Георгія Малакова» не має на меті охопити усю творчість яскравого українського графіка. На прикладі творів із серій «Бенілюкс» та «Навколо Європи» спостерігаємо перші кроки молодого художника в оволодінні технікою лінориту: як він жваво експериментує з композиційними рішеннями, як застосовує нову мистецьку мову 1960-х. А ще можна побачити трансформацію емоційного досвіду людини, яка опинилася в незвичному середовищі — за кордоном, у вільному світі.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх