Виставка відеоінсталяції Ширін Нешат «Турбулентність»

Виставка відеоінсталяції Ширін Нешат «Турбулентність»

04 квітня 2019 - 16 червня 2019

Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8)

facebook

IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. представляє «Турбулентність», двоканальну відеоінсталяцію відомої іранської художниці Ширін Нешат.

Створена в 1998 році, відеоробота зображує двох виконавців — Шоя Азарі, що виконує роль чоловіка, та Суссана Дейхім, іранська вокалістка й композиторка в ролі жінки — разом вони створюють потужну музичну метафору гендерної нерівності в Ірані.

Залишаючись менш консервативною ніж Іран, Україна все ще посідає 61-ше місце (серед 195 країн світу) відповідно до Індексу гендерної нерівності у 2017 році, із заробітною платою чоловіків у середньому на 23,9 % вищою. Показово, що біля 60 % українських жінок займають низькооплачувані посади й просто не можуть проламати так звану скляну стелю в патріархальної ієрархії.

Гендерна нерівність зокрема стосується розподілу влади та прийняття політичних рішень, адже частка жінок-депутаток у Верховній Раді України складає не більше ніж 12,5 %, а це означає, що патріархальна влада все ще володіє ключем до дверей свободи, самоідентичності та самовираження.

Виставка та публічна програма розглядатимуть ці та багато інших питань щодо гендеру, досліджуючи традиційні гендерні ролі та моделі поведінки, (не)існування відомих українських художниць, а також інтерактивно вивчатиме проблеми, з якими стикаються жінки в суспільстві.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх