Виставка творів Володимира Рака «Ланка»

Виставка творів Володимира Рака «Ланка»

20 вересня 2018 - 21 жовтня 2018

Музей Івана Гончара (вул. Лаврська, 19)

facebook

Виставка творів Володимира Рака «ЛАНКА» присвячена 70-ти річчю від дня народження мистця.

В експозиції представлені живописні та графічні твори художника, виконані впродовж 1970-х – 90-х років, а також його авторські фотографії, відзняті в часовому проміжку з 1970 по 2018 роки, що демонструють мистецькі пошуки та особливості поступу автора у царині пейзажного та портретного жанрів.

Виставка покликана ознайомити широкий загал поціновувачів мистецтва з творчим доробком Володимира Рака, що нині є малодослідженим і залишає простір для подальшого ґрунтовного вивчення, розкривши індивідуальну манеру, образно-пластичні рішення та діапазон тем, до яких звертається художник.

Особливу увагу В. Рак приділяє сільській тематиці, яка унаочнює прагнення автора донести особливості міфологічного світу українців, важливість природного начала як основи життя, що нині пригнічене урбаністичним способом життя. Звідси природним є глибинний зв`язок його творчості з традиційною народною картиною.

Володимир Рак – природжений колорист. Стилістика його живопису вирізняється насиченими, сміливими кольоровими плямами, що організовують всю площину картини та надають декоративного звучання творам; експресивні мазки передають психологічний зміст образів («Бабуся Христя», 1989; «Прощання з бабусею» 1995). Внутрішня свобода – провідна риса його творчості.

Графічні роботи автора майстерно закомпоновані: побудовані на протиставленні глибоких живописних чорних плям півтонам та тонким невимушеним лініям, в застосуванні сміливого рухливого штриха, які створюють жваву енергію ритмів. («Вулиця О. Гочара, 1989; «Гроза насуває», 1989).

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх