Виставка «Традиція і стиль. До 220-річчя заснування Києво-Межигірської фаянсової фабрики»

Виставка «Традиція і стиль. До 220-річчя заснування Києво-Межигірської фаянсової фабрики»

20 листопада 2018 - 31 січня 2019

Виставку «Традиція і стиль. До 220-річчя заснування Києво-Межигірської фаянсової фабрики» присвячено славетним межигірським керамічним виробам, виробництво яких дало початок становленню самобутніх рис і традицій власне українського порцелянового виробництва.

Менш ніж столітній період існування Києво-Межигірської фаянсової фабрики (1798-1874) і розлогий асортимент її виробів є яскравою сторінкою в історії українського виробництва ХІХ ст. Фабрика була місцем постійних технічних експериментів. Від неї очікували передусім налагодження виробництва дешевших за популярний англійський фаянс товарів, її майстри винаходили різні способи обпалювання глини, кольорові поливи і пропонували високого рівня художні зображення.

З межигірською фабрикою пов’язані імена талановитих українських та іноземних майстрів, вона стоїть біля витоків традицій українського фарфоро-фаянсового виробництва як такого.

На виставці буде представлено фаянсові вироби з фондів Національного музею історії України. Артефакти з НМІУ доповнені матеріалами Національного музею Тараса Шевченка, Вишгородського державного історико-культурного заповідника, Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького.

Виставка реалізується спільно з учасниками освітнього проекту НМІУ «Школа музейних лідерів», створеного за підтримки Українського культурного фонду.

Відкриття виставки 20 листопада об 10:00.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх