Виставка традиційного чоловічого вбрання «Чоловіча Nоша»

Виставка традиційного чоловічого вбрання «Чоловіча Nоша»

10 травня 2018 - 08 липня 2018

Музей Івана Гончара (вул. Лаврська, 19)

facebook

Вперше в українському музейному просторі відбудеться виставка традиційного українського чоловічого вбрання кінця ХІХ — середини ХХ століття – «Чоловіча Nоша». Це спільний проект Музею Івана Гончара та колекціонерів Ігоря Турейського і Максима Очкура.

Дотепер основна увага приділялася показу і дослідженню народного жіночого вбрання. Ця виставка має стати поштовхом до глибшого дослідження чоловічого одягу як важливої складової традиційної культури українців. Вона покликана ознайомити глядачів із особливостями, різноманітністю й естетикою чоловічого вбрання, а також крізь призму одягу відобразити життєве коло чоловіка.

Експозиція виставки – це життєвий цикл чоловіка у взаємозв’язку з одягом, зміною його елементів або вигляду. У музейному просторі буде представлено традиційну ношу хлопчиків і підлітків, парубків і наречених, зрілих чоловіків і чоловіків похилого віку. Історія чоловічої ноші доповнюватиметься речами побуту, які виокреслюють світ дитинства, юності, зрілості і старості, а також унікальними давніми світлинами з мистецького історико-етнографічного альбому Івана Гончара «Україна та Українці».

Під час відкриття проекту буде презентовано мистецький каталог виставки «Чоловіча Nоша», проілюстрований фотографіями деяких речей з виставки, а також словничок із поясненнями народних назв чоловічого одягу.

Ви матимете можливість почути українські народні пісні у виконанні чоловічого фольклорного гурту.

Виставка передбачає серію інтерактивних екскурсій для дітей, лекцій з вивчення чоловічого одягу та демонстраційних майстер-класів з крою народних взірців чоловічих сорочок та штанів.

Відкриття виставки відбудеться 10 травня о 18:00. Вхід вільний.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх