Виставка та освітній цикл «Поляки в Києві»

Виставка та освітній цикл «Поляки в Києві»

12 вересня 2018 - 12 жовтня 2018

facebook

Польський Інститут у Києві та Національний музей історії України запрошують на освітній цикл «Поляки у Києві».

Перші згадки про перебування поляків у Києві сягають XI–XII століть, що було цілком закономірним з огляду на певну етнічну та культурну спорідненість поляків з українцями та на географічну близькість двох країн. Долі українського та польського народів сплелися в топографії київських вулиць. Вулиць, які у скрутні історичні моменти ставали прихистком для своїх дітей, незалежно від їхнього походження чи національності.

Цей неймовірний дух міста сприяв і активному розвитку творчого потенціалу. Наприкінці ХІХ – початку ХХ століття польська спільнота Києва, хоча й не була досить великою, створила один із найміцніших осередків польської ідентичності. Завдяки діяльності киян-поляків у місті постав дуже важливий центр національного життя. В той період у Києві діяли різноманітні польські політичні, благодійні, просвітницькі, культурні, спортивні й молодіжні організації, видавалися журнали та газети, працювали польські театральні колективи. Саме цього періоду стосуватимуться лекції освітнього циклу «Поляки у Києві».

Розклад подій:

12 вересня (середа) – відкриття до огляду виставки «Поляки у Києві».
16 вересня (неділя), 14:00 – лекція Дмитра Антонюка «Поляки у Києві».
23 вересня (неділя), 14:00 – лекція Ганни Веселовської «Польські театри в Києві: епізоди історії».
24 вересня (понеділок), 18:30 – показ фільму «Дім архітектора Городецького»
(Польща, 2017 рік, режисер – Вєслав Романовський). Після фільму відбудеться дискусія за участі режисера та учасників фільму. Модератор – Роман Кабачій.
30 вересня (неділя),14:00 – лекція Марини Дроботюк «Вільгельм Котарбінський».

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх