Виставка «Свято скасовано!»

Виставка «Свято скасовано!»

25 жовтня 2017 - 26 листопада 2017

facebook

У межах Київського Інтернаціоналу – Київської бієнале 2017 відкриється друга експозиція виставки кураторського обєднання Худрада «Свято скасовано!».

Свято скасовано!: вогні згасли, святкову вивіску зірвано і на дверях бенкетного залу почеплено навісний замок. Історія на карантині для чергової чистки, навіть сліду її тут немає для тих, хто прийшов зустрітися з нею. Минуле наново перевіряється на відповідність теперішньому і має бути пристосоване до нових умов і завдань.

Радянська цензура – авторитарна, обмежена і вбивча – прийшла колись навзамін революційним ідеям, прикриваючись місією захисту їх від контрреволюції. Отримана нею монополія в усіх сферах суспільного життя означила кінець епохи парадоксальних передбачень, спроб вільного проектування нового суспільства.

Виставка «Свято скасовано!» присвячена пам’яті про революцію та феномену цензури. Необхідність цієї виставки зумовлена не так річницею – століттям революційних подій 1917 року, – як нагальною актуальністю розмови про революційний поштовх, про писання історії, конструювання колективної пам’яті, цензуру і самоцензуру.

Виставка в музеї-квартирі П. Г. Тичини продовжить тематику, представлену в експозиції в «Тарілці», розмовою про радянську цензуру та її сліди в сучасних соціальних практиках. Протягом виставки відбудеться дискусія про цензуру художніх творів та окремі випадки подібної цензури в історії незалежної України.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх