Виставка «Страсті за Юрієм: копії стінопису дерев’яних церков Галичини»

Виставка «Страсті за Юрієм: копії стінопису дерев’яних церков Галичини»

21 березня 2018 - 02 травня 2018

Юрій Химич (1928 – 2003) – видатний український художник-шістдесятник. Архітектор за фахом, Юрій Химич створив кілька тисяч графічних аркушів, присвячених історичним містам та пам’яткам архітектури України, Росії, Польщі, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії та Фінляндії. 

Роботи художника вирізняють глибоке розуміння історичних стилів і об’ємно-просторової композиції, монументальність і декоративність. Архітектурні форми замку, палацу, церкви чи рядової житлової забудови він «ліпить» рішуче і впевнено, оперуючи твердою лінією і площинами локального кольору.

Ця здатність творити лаконічний і легко впізнаваний образ окремої пам’ятки чи міського середовища завоювала Химичу симпатії шанувальників мистецтва, як в Україні, та і за її межами. Сотні робіт художника зберігаються у музейних і приватних колекціях Європи та Америки. 

На відзначення 90-ї річниці від дня народження Юрія Химича і відкриється велика виставка творів художника з фондів Заповідника та збірки родини художника. 

З-поміж величезної спадщини Юрія Химича для показу обрано пам’ятки дерев’яної церковної архітектури Галичини і Закарпаття, 16 з яких у 2013 році були внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім того, вперше після великої перерви будуть представлені копії стінопису дерев’яних храмів Потелича і Дрогобича, виконані Юрієм Химичем у 1958 – 60 рр.

Виставка відкривається 21 березня 2018 року о 18.00 у залах пам’ятки архітектури 18 –19 ст. «Хлібня».

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх