Виставка «Путь-дорога в живописі 2-ї половини ХІХ – ХХ сторіч»

Виставка «Путь-дорога в живописі 2-ї половини ХІХ – ХХ сторіч»

30 листопада 2018 - 01 лютого 2019

facebook

Виставка розкривається не тільки творами, здавалося б єдино можливого, пейзажного жанру, але й сюжетними картинами з гармонійним поєднанням елементів різних жанрів, включаючи портрет, анімалістику й навіть натюрморт. Всі разом вони створюють складну та цікаву мозаїку.

Тема «путі-дороги» виникла в мистецтві другої половини ХІХ століття. Їхні образи спочатку з’явилися у поезії та прозі О. Пушкіна, П. Вяземського, Є. Баратинського, М. Гоголя, Л. Толстого, А. Чехова. Пізніше вони увійшли в образотворче мистецтво. А потім, під впливом живопису та літератури, відбулося проникнення мотиву дороги й в музику ХІХ сторіччя.

Презентована виставка присвячена не тільки дорогам, але, перш за все, темі шляху людини в прямому та переносному сенсах.

На виставці представлено близько 50 творів живопису з колекції музею. Глядач має унікальну можливість поглянути з нової точки зору не тільки на добре знайомі картини з постійної експозиції, але й ті, що експонуються вкрай рідко чи постають перед публікою вперше. Серед експонованих полотен такі відомі як: «Гарба в полі» І. Айвазовського, «Среди долины ровныя…» І. Шишкіна, «Юродивий» В. Перова, «Рання весна» О. Саврасова, «Зима. Імоченці» В. Полєнова, «Махновщина» О. Тишлера, «Робітфак іде» Б. Іогансона.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх