Виставка пряничних дощок Володимира Маркар’яна

Виставка пряничних дощок Володимира Маркар’яна

16 грудня 2017 - 21 січня 2018

Музей Івана Гончара (вул. Лаврська, 19)

facebook

Виставка пряничних форм Володимира Маркар’яна, полтавського майстра художнього різьблення по дереву та дерев’яної скульптури. Працюючи скульптором по дереву з 1981 року, у 2008 році майстер розпочав відновлення давньої традиції виготовлення дерев’яних пряничних форм.

На виставці представлено авторські твори та реконструкції пряничних дощок зі старовинних зразків, зокрема з каталогу пряничних форм Полтавського земства, виданого на поч. ХХ ст. В цей час, і ще раніше – в ХІХ ст. сформувались потужні пряничні цехи на Полтавщині, відомі далеко за межами регіону.

Володимир Маркар’ян відіграв провідну роль у поверненні до давніх традицій виготовлення форм та випікання традиційних пряників в Україні. За виготовленими ним традиційними та новоствореними формами вже багато років працюють пекарські підприємства у Києві та Полтаві.

Володимир Маркар’ян народився 1954 року в м.Полтава. Закінчив Полтавський інженерно – будівельний інститут та Московський народний університет мистецтв імені Крупської. З 2006 року Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Учасник багатьох всеукраїнських, міжнародних виставок (Австрія, Сербія, Польша), симпозіумів, фестивалів та ярмарків. З 2011 року почав активно займатися відродженням старовинної техніки – ручної вибійки на тканині та виготовлення дерев’яних форм для керамічних кахлів. Мешкає в Полтаві.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх