Виставка «Порцеляновий «ренесанс України»

Виставка «Порцеляновий «ренесанс України»

20 грудня 2018 - 09 лютого 2019

facebook

Задум проекту полягає в тому, щоби продемонструвати доробок митців, які своєю творчістю «пророкують» нові горизонти української художньої порцеляни. Саме цей порцеляновий розпис демонструє поєднання традиції і авторського новаторства. Представлені майстрами твори дозволяють нам побачити та відстежити це єднання.

Донька та онука легендарної української художниці Марфи Тимченко – Олена Скицюк та Олена Кулик продовжують традиції всесвітньо відомого петриківського розпису. Цікаво, що разом з традиційними підходами, що були характерними, для старшого покоління, у творчості наймолодшої представниці династії, Олени, є новітні технології, елементи, що наближені до прийомів комп’ютерної графіки.

Одеська художниця Олена Жернова та львівський майстер Олександр Опарій представляють спроби переосмислення традиційних підходів розпису порцеляни. На думку Олени Жернової сьогодні важливу роль відіграють «поєднання внутрішнього особистісного імпульсу та глибини культурного рівня митця». Так саме і творчість Олександра Опарія є прикладом сучасного погляду та трансформації традиційних канонів у просторі особистісного художнього бачення.

Георгій Антоненко репрезентує власні пошуки у мистецтві порцеляни. Євген Овчарик представляє дизайн-напрям. Починаючи з формоутворення порцелянового виробу, експериментує із оздобленням.

Нарешті, своєрідною родзинкою виставки стали порцелянові наперстки. Творчій проект Сергія Воронова – це маленьке чудо з великою власною історією походження та українських версій їх творчої розробки.

Відкриття – 20 грудня о 18.00.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх