Виставка «Перлини київського фарфору»

Виставка «Перлини київського фарфору»

15 лютого 2019 - 14 березня 2019

Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7)

В МВЦ «Музей історії міста Києва» буде вперше презентовано унікальну колекцію новоствореного музею «Київський фарфор». Музей створено на базі приватної збірки сім’ї Сазонових, основу якої становлять вироби Київського експериментального кераміко-художнього заводу.

У 1924–2006 роках Київський експериментальний кераміко-художній завод діяв спочатку в Києві, а потім у місті Вишневе Київської області. Він був головною художньою лабораторією фарфорової промисловості України та розробляв унікальні виставкові і подарункові вироби.

Експозиція «Перлини київського фарфору» – це рідкісна можливість побачити зібрану добірку КЕКХЗ в одному просторі та в історичній ретроспективі. На виставці будуть представлені унікальні вироби: скульптури і вази в авторському виконанні провідних митців заводу – Олександра Сорокіна, Лідії Мітяєвої, Галини Головіної, Світлани Голембовської, Владислава Щербини, Оксани Жникруп, Ольги Рапай, Григорія Молдавана. Частина виробів експонується вперше за півстоліття.

Справжніми перлинами експозиції стануть скульптурні композиції «Лісова пісня» В. Щербини, «Шахтар» Г. Молдавана, «На старт» О. Рапай, живописні блюда Л. Пахарєвої і Г. Головіної. Частина експонатів добре відома поціновувачам фарфору, але представлена у новому контексті.

Одним з важливих аспектів показу збірки є презентація візитівки фарфору КЕКХЗ – нематеріального культурного надбання українського народу – петриківського народного розпису, внесеного до реєстру Світової спадщини ЮНЕСКО. Свого часу завод першим запросив до себе народних майстрів з села Петриківка – Віру Клименко, Ганну та Віру Павленко, Марфу Тимченко, – і тим самим забезпечив умови для розвитку та розквіту нового унікального напрямку у декоративному мистецтві.

Основною метою виставки, окрім демонстрації унікального надбання фарфорового мистецтва України, є також необхідність представити публіці новий музей – «Київський фарфор», колекція якого є основою експозиції. Заснований у 2015 році, музей має на меті зібрати найповнішу збірку художньої продукції КЕКХЗ та авторських робіт його митців.

Під час роботи виставки передбачена програма спеціальних заходів: зустріч із засновниками музею «Київський фарфор», кураторські екскурсії, перегляд відеофільмів та майстер-класи.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх