Виставка пам’яті Олексія Матеєвича «Renaştere. Відродження»

Виставка пам’яті Олексія Матеєвича «Renaştere. Відродження»

27 березня 2018 - 27 квітня 2018

facebook

27 березня 2018 року минає 130 років від дня народження Олексія Матеєвича, молдовського поета, публіциста, ученого, щирого патріота свого народу. На вшанування цієї видатної постаті Музей книги і друкарства України спільно з посольством Республіки Молдова в Україні відкриває виставку «Renaştere. Відродження».

Славу провідного діяча молдовського національного відродження О. Матеєвичу приніс вірш «Limba noastră» («Наша мова»), який вперше прозвучав сто років тому, влітку 1917 року, під час конгресу молдовських вчителів Бесарабії. І сьогодні його заклик до делегатів з’їзду звучить як ніколи актуально: «Без об’єднання ми нічого не зможемо добитись. Тому давайте зробимо так, щоби у нас була одна думка, одне серце, один ідеал».

Тепер Республіку Молдова і Україну єднають не тільки спільні євроінтеграційні прагнення, але і спільне минуле. Це і господар Штефан ІІІ Великий, дружиною якого була київська княжна Євдокія, і релігійно-політичний діяч, митрополит Київський, Галицький і всієї Русі Петро Могила, і священик, поет Олексій Матеєвич, доля якого тісно пов’язана з Україною і древнім містом Київ.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх