Виставка «Палац у горах»

Виставка «Палац у горах»

30 березня 2018 - 13 травня 2018

facebook

Китайська цивілізація збагатила світову культурну скарбницю унікальними спорудами. У традиційному китайському живописі спорудам було присвячено окремий жанр – архітектурний пейзаж, китайською цзє хуа (дослівно «малюнок світу»). Сама назва свідчить про важливість таких зображень ойкумени – картин доброзичливого залюдненого простору.

На виставці «Палац у горах» представлено близько трьох десятків сувоїв з фондів Музею Ханенків. Більшість з них написано китайськими художниками, послідовниками традиції класичного живопису на сувоях, у 19 столітті. Для китайської культури надзвичайно важливим є вшанування предків і попередників. У всі часи митці формували свою майстерність, копіюючи роботи знаменитих художників давнини, створюючи власні композиції на відомі сюжети.

Експоновані сувої були придбані подружжям французького дипломата в Китаї Андре Стефана Жаспара і Таїсії Павлівни Жаспар у Шанхаї в середині 20 століття. Після смерті чоловіка і переїзду до Києва, у 1959 році, Таїсія Павлівна передала значну частину цієї колекції до Київського музею західного і східного мистецтва, як тоді називався Музей Ханенків.

Виставку доповнюють окремі твори китайського декоративно-ужиткового мистецтва, які так само належать до музейної колекції.

Кураторка виставки – Марта Логвин, провідна наукова співробітниця Відділу мистецтва країн Сходу.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх