Виставка Олексія Сая: «Що я тут роблю?»

Виставка Олексія Сая: «Що я тут роблю?»

15 листопада 2018 - 16 грудня 2018

Voloshyn Gallery (вул. Терещенківська, 13)

«Що я тут роблю?» – нова урбаністична мікросерія, де автор розвиває ідеї свого масштабного проекту-практики Excel-art. З програмою Excel у якості ресурсу візуальної мови Сай працює з 2004 року, вперше виставка із відповідною назвою «Excel-art» відбулась у київській галереї ЦЕХ у 2007 році.

В абстрактній мові чисел, графіків та діаграм автор вбачає єдиний можливий спосіб говорити про реальність клерків та офісних працівників. Ця рутинна офісна реальність, зазвичай, оминається увагою митців, оскільки видається банальною та незначущою.

Проте, протягом останніх кількох років Сай переосмислює роль «офісного» способу життя як певної соціальної норми і говорить про клерків як про вже напіввимерлий вид, що скоро зійде з історичної сцени. «Що я тут роблю?» – питання, яким огукує себе розгублена людина, що раптово усвідомлює власну недоречність щодо конкретної ситуації.

Звернення до програми, створеної для роботи із великими масивами інформації, – також є спробою розчаклування мистецької діяльності як такої. Естетичні властивості, що їх неминуче набувають принти, зображення яких конструює в Excel Сай, видаються, радше, надлишковістю, побічним продуктом роботи, а не результатом діяльності художника-творця, що володіє таємним знанням щодо природи мистецтва.

У той же час, кропітливість та монотонність, що є невід’ємними від роботи в Excel, та яких вимагає Excel-art, співзвучні ритмам роботи офісних працівників, котрі щоденно стикаються з необхідністю ретельно опрацьовувати великі обсяги інформації. Єдиний момент утримує ауру твору мистецтва принтів авторства Сая: попри очевидну легкість тиражування таких зображень, вони принципово існують лише в одному примірнику.

Олексій Сай народився у 1975 році у Києві, де живе та працює і нині. Номінант премії PinchukArtCentre 2009 року. Автор веде активну виставкову діяльність. Олексій Сай брав участь у багатьох групових та персональних проектах в Україні та закордоном. Так роботи художника експонувались у Black Square Gallery (Маямі, США), Saatchi Gallery (Лондон, Велика Британія), Bunsen Goertz Gallery (Нюрнберг, Німеччина), Музеї сучасного мистецтва PERMM (Перм, Росія) тощо.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх