Виставка Олексія Аполлонова «Фото на згадку»

Виставка Олексія Аполлонова «Фото на згадку»

01 грудня 2018 - 27 грудня 2018

Галерея «КалитаАртКлуб» (вул. Малопідвальна, 21/8)

facebook

Серія робіт Олексія Аполлонова «Фото на згадку» створена не на замовлення куратора спеціально до чергової виставки, її історія почалася 4 роки тому на пленері у Литві, у Пажайслісі поблизу Каунаса.

І починалася вона радше як реалістична серія: «ми – українські, литовські художники та інші члени творчої групи – як завжди, позували перед фотоапаратом, а автор «по гарячих слідах» зробив кілька живописних робіт.

За словами Аполлонова, то була «мить завдовжки у цілий день або клацання фотоапарата з експозицією в цілий день», адже роботи створювалися швидко, протягом одного дня, щоб не розгубити отримані враження.

Продовження – живописне і графічне – було вже за рік, під час поїздки з групою до Італіїї, проте ті кілька робіт так і не оформилися у цикл, а залишилися у хронологічних межах своїх пленерів.

Та тема не покинула автора: художник – завжди спостерігач, ловець вражень і мислитель водночас; йому усе цікаво – хто головний в моменти створення портрету, в момент позування: художник/фотограф, зображений чи випадок? І хто насправді зупиняє мить?

Згодом «Фото на згадку» поставило перед автором інший виклик, іншу пластичну задачу, і, попри удавану простоту, серія набула більшої формальної виразності. І, як завжди у Аполлонова: ніколи не знаєш, це – жарт, чи серйозно?

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх