Виставка Олександра Ройтбурда «Метафізика міфу»

Виставка Олександра Ройтбурда «Метафізика міфу»

19 вересня 2018 - 21 жовтня 2018

Галерея «M. gallery» (ТЦ Mandarin Plaza) (вул. Басейна, 6)

facebook

На виставці «Метафізика міфу» будуть представлені роботи одеського художника Олександра Ройтбурда.

Новий живописний цикл Олександра Ройтбурда пропонує незвичайний варіант протесту проти перетворення міста в «припортовый пгт одессочка». Художник представляє погляд на модус урбаністичного позитиву як системи перекомбінованих архітектурних декорацій, цілком готових, щоб в них почала розігруватися якась абсурдна п’єса. Без музичного супроводу.

Візуальні метафори Ройтбурда не належать до жанру фантазій на тему курортного міста, який повільно йде під воду. Спроба показати, що урбанізм Одеси має не тільки веселу обгортку з пісеньок Утьосова і жартів Жванецького, напевно, є поодиноким випадком в українській культурі.

Щоб деконструювати радянську міфологему не за допомогою пафосного перейменування, а з використанням європейського лексикону епохи юності модернізму, – потрібна сміливість.

Тільки не в сенсі грайливої цитатності: створюючи новий міф, важливо бути серйозним. Зокрема, й тому, що потрібні чималі зусилля для склеювання залишків напівзруйнованого міста, де все ще можливо прорватися до метафор чудесного перетворення через дроти комунікацій, засклені балкони і засилля авто.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх