Виставка «Мистецтво мисливців на мамонтів»

Виставка «Мистецтво мисливців на мамонтів»

15 червня 2018 - 30 червня 2018

facebook

Лише протягом двох тижнів Національний музей історії України демонструватиме оригінали унікальних мистецьких виробів, створених мисливцями на мамонтів понад 14 тисяч років тому.

Виставка «Мистецтво мисливців на мамонтів» серед інших експонатів представить десять унікальних виробів з кістки – мистецькі твори ранньої кам’яної доби, знайдені в Україні на двох стоянках мисливців на мамонтів: Мізинській (Чернігівська обл.) та Кирилівській (м. Київ).

Ці пам’ятки є надзвичайно цінними, і потребують особливих умов зберігання через свою вразливість. Зокрема браслет з меандровим візерунком зібраний з понад тридцяти фрагментів. Востаннє ці вироби експонували у 2004–2005 роках на виставці у Національному природничому музеї Франції. Обов’язковою умовою експонування, завдяки якій Україна тоді погодилася надати Франції свої пам’ятки, було створення їхніх копій у всесвітньо відомій реставраційній майстерні Лувру. Саме ці копії і представлені у постійній музейній експозиції. Але у другій половині червня у гостей музею буде можливість побачити справжні пам’ятки, деяким з яких вже близько 20 тисяч років.

Відкриття виставки – у п’ятницю, 15 червня, о 14:00.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх