Виставка Матвія Вайсберга «Старі-нові Сім днів»

Виставка Матвія Вайсберга «Старі-нові Сім днів»

21 лютого 2018 - 13 березня 2018

Французький інститут в Україні (вул. Олеся Гончара, 84)

facebook

Історія створення світу, якою розпочинається Біблія, надихнула у 1999 році Матвія Вайсберга на створення циклу робіт під назвою «7 днів». Через 18 років художник повертається до цієї біблійної історії і пропонує нове прочитання…

Чому старі-нові? Чому «Сім днів»?
Розповідає Матвій Вайсберг: «Влітку 1995 року у книжковому магазині в німецькому місті Кобург я придбав невеликий альбом під назвою «Іудаїзм у мистецтві». Серед усіх картин, що були репродуковані в ньому, найбільше враження на мене справили ілюстрації до так званої «Сараївської агади» – сефардського рукопису XIV сторіччя. Мова йшла про Створення в його біблійному викладі.

Кілька років я не знав, що з цим враженням робити, поки у 1999 році не створив послідовно дві великі серії – графічну на 49 листів, і живописну, що складається з семи великих двометрових робіт під умовною назвою «7 днів».

З тих часів раз на декілька років, переважно взимку, я повертаюсь до цієї теми, в основному графічними роботами, на цей раз гравюрами на лінолеумі, надрукованими як в чорно-білому варіанті, так і інверсією – білою фарбою на чорному папері.

Займатися цією справою мені не набридає, як не набридає вченому-космологу вивчати питання створення світу; я щоразу виявляю щось нове у відбитках чи малюнках, присвячених цій темі, і нескінченна циклічність цих дій може бути розірвана лише внаслідок кінечності життя автора.» 11 січня 2017року

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх