Виставка «Маестро Різдва»

Виставка «Маестро Різдва»

17 грудня 2018 - 20 січня 2019

facebook

«Маестро Різдва» – виставка Національного музею історії України, присвячена визначному українському композиторові Миколі Леонтовичу, який подарував світові найпопулярнішу мелодію Різдва.

«Щедрик» – українська народна пісня в неперевершеній обробці М. Леонтовича набула звучання, що підкорило мільйони сердець. У англомовній версії відома багатьом як «Carol of the Bells», вона давно стала символом одного з найулюбленіших свят року, радісного очікування Різдва й Нового року.

Проте досі не так широко відомий її автор – скромний геній української поліфонії, композитор, хоровий диригент, педагог Микола Леонтович. За своє коротке життя він пройшов шлях від семінариста Кам’янець-Подільської духовної семінарії до композитора, твори якого мали шалений успіх у концертних залах країн Східної та Західної Європи й обох американських континентів.

Митець залишив нащадкам багату творчу спадщину: 207 хорових обробок народних пісень, духовних літургій та авторських поезій. Ключовим елементом індивідуального стилю композитора стало майстерне поєднання народного багатоголосся із професійною технікою поліфонії, що вражає слухачів донині.

Музей запрошує дізнатися більше про його життєвий шлях. Відчути тонку душу маестро допоможуть автентичні експонати виставки: речі, що належали композитору, світлини, анонси концертів, поєднані з витонченими витинанками роботи майстрині Дарини Альошкіної на теми творів М. Леонтовича.

Вперше в Києві експонуватимуться речі, які належали визначному композитору, з Покровського історичного та Тульчинського краєзнавчого музеїв.

Кураторка виставки – кандидат історичних наук, завідувач відділу рекламно-виставкової роботи НМІУ Оксана Тараненко.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 15 грудня 2018 р. о 14:00. Вхід на відкриття виставки вільний.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх