Виставка літографій Абеля Панна

Виставка літографій Абеля Панна

02 квітня 2019 - 15 квітня 2019

Французький інститут в Україні (вул. Олеся Гончара, 84)

facebook

Експозицію запланованої виставки складатимуть літографії видатного художника Абеля Панна (1883, містечко Креславка – 1963, Єрусалим) з циклу «Біблія в картинах», який автор створював протягом усього свого життя.

Після закінчення навчання в Одеському художньому училищі А. Панн переїхав до Парижа і був прийнятий до Академії мистецтв. Потім художник стає лауреатом виставок і салонів, співпрацює з найпопулярнішими виданнями Франції, до нього приходить широке визнання і популярність. У 1913 році Панн отримує пропозицію Бориса Шаца очолити факультет графіки в Школі мистецтв «Бецалель» та приїжджає до Палестини. Через рік він приймає рішення переїхати до Святої землі назавжди і повертається до Парижа за своїм архівом і речами, але там його застає Перша світова війна, і він затримується в Європі до 1920 року.

У цей період Панн здобуває ще й славу майстра політичної карикатури і плаката та проводить виставки в Старому й Новому Світі. У 20-ті роки він продовжує очолювати факультет в Школі «Бецалель». До останніх днів життя Абель Панн багато працює, викладає, бере участь в етнографічних експедиціях, їздить по світу з виставками. Під час Другої світової війни він створює цикл пастелей «Катастрофа», що зберігається в музеї Яд Вашем.

Планується лекція Ігоря Гольфмана про художника. Лекція присвячена темі «Єврейського мистецтво» як культурного феномену», а в цьому контексті – біографії і творчості А. Панна, зокрема його «паризькому періоду».

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх