Виставка «Крихкий стан»

Виставка «Крихкий стан»

17 червня 2017 - 07 січня 2018

PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2)

Виставка «Крихкий стан» об’єднає роботи таких художників: Маріна Абрамович, Ай Вейвей, Дуглас Гордон, Карлос Мотта, Оскар Мурільо, Сантьяго Сьєрра, Бартелемі Тогу, Ян Фабр, Урс Фішер та Деміен Хьорст.

Виставка «Крихкий стан» побудована на подвійному значенні поняття «Fragile State». З одного боку, воно означає делікатний момент вразливості як у фізичному, так і у психічному сенсі. Водночас, це поняття стало частиною політичної термінології.Це поняття можна розуміти і в суто особистому сенсі: уразливість тіла та свідомості.

Ця виставка системно блукає поміж цими різними визначеннями поняття «Крихкий стан». Вона спонукає до розмов, де зв’язуються уразливість нашого тіла та свідомості з крихкістю ідеологій та історичних тлумачень. Вона проводить паралелі між уразливістю молоді і уразливістю країни в стані війни, або між уразливістю життя та уразливістю держави, над якою нависла небезпека.

Виставка починається з рефлексії про культуру, цивілізацію та історію, втіленої у LEGO-версії роботи Ай Вейвея «Упускаючи урну Династії Хань» (2016). Цим художник втердить, що ми можемо збудувати щось нове, лише зруйнувавши старе».

Ця думка підсилюється у роботі Карлоса Мотти «Колоніальні форти № 10» (2013) та продовжується в різних формах протягом усієї виставки і замикає повне коло робота Дугласа Гордона «Кінець цивілізації» (2012). На цій роботі зображений рояль, що палає на фоні панорами кордону Шотландії з Англією, поряд з Римським Валом.

Розділ, що закриває виставку – робота Маріни Абрамович «Генератор» (2014/2017). Художниця запрошує аудиторію провести дослід над своїм тілом, своєю свідомістю та простором, що оточує відвідувачів, повністю позбавлених будь-якої можливості бачити чи чути.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх