Виставка «Григорій Довженко. Світ орнаментів»

Виставка «Григорій Довженко. Світ орнаментів»

31 травня 2019 - 27 липня 2019

Галерея Art14 (Михайлівський провулок, 14)

facebook

Галерея ART 14 представляє виставку графічних творів, ескізів до монументальних робіт і рідкісних світлин Григорія Овксентійовича Довженка (1899-1980).

Творчість Григорія Довженка відома і шанована серед фахівців, вона належить до класичного надбання українського мистецтва. На початку свого творчого злету він увійшов до кола художників, які працювали разом з М. Бойчуком, створював монументальні розписи і станкові тематичні картини. Після 1937 року він зосереджує творчі зусилля на проблематиці синтезу мистецтв, виконує різьблення по тинку за власними технологіями у багатьох містах України. Особливо важливою для автора була робота над орнаментами у м. Нова Каховка (1952 – 1955).

У другій половині 1950-х років Г. Довженко проектував і здійснював художнє оформлення багатьох громадських споруд. Наприклад, будинок культури ім. Франка у Донецьку (1955); будинок культури «Харчовик» у Києві (1956); будинок культури в с. Драбинці Черкаської обл. (1956); музично-драматичний театр в Рівно (1960). Кожного разу Г. Довженко знаходив нові нюанси художнього оздоблення, які враховували конкретну архітектурну ситуацію, підтримували зв’язок з місцевою традицією. Одночасно художник брав участь у розробці інтер’єрів центральних станцій київського метро: Університет, Вокзальна, Арсенальна.

У 1960-х роках Г. Довженко знову звернувся до тематичних композицій. Прикладом такої роботи була величезна мозаїка фасаду кінотеатру «Ровесник» у Києві (1971).

Твори Г. Довженка – численні ескізи, станкова графіка і фрески дбайливо зберігаються рідними художника. Частина з цих творів надана для виставки його онукою Клавдією Довженко, яка виступила ініціатором підготовки цієї ювілейної експозиції.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх