Виставка «Два голоси однієї родини»

Виставка «Два голоси однієї родини»

04 вересня 2018 - 23 вересня 2018

facebook

У Національному музеї Тараса Шевченка експонуватиметься виставка «Два голоси однієї родини», присвячена 145-річчю від дня народження художника і педагога Фотія Красицького (12 серпня 1873 – 2 червня 1944) – внучатого племінника Тараса Шевченка по сестрі Катерині.

З нащадків поета-художника по братах і сестрах саме цей був до нього найближчим як за стрімкими поворотами долі, так і за духом творчих пошуків. Вони обидва здобували вищу фахову освіту в Петербурзі, подорожували Україною, замальовуючи її краєвиди. Переймаючись проблемами освіти, обидва стали авторами підручників. У доробку художників є знакові полотна, що виступають своєрідними репрезентантами усієї творчості: це – «Катерина» Т.Шевченка й «Гість із Запоріжжя» Ф.Красицького.

Митці були в складних стосунках із офіційною владою. Шевченко відбув десятилітнє заслання, рядовим солдатом, у віддалених гарнізонах Російської Імперії. Красицького, уже в 1930-х рр., звинуватили в «українському націоналізмі», звільнили з посади доцента художнього інституту.

Зважаючи на такий дивовижний перегук доль і творчих шляхів двох митців, які походять з одного українського роду, виставковий проект складається з трьох частин:
Перший зал. Родина: сім’я Шевченків – Красицьких.
Другий зал. Родина: мистецьке оточення.
Третій зал. Родина: Україна.

У проекті взяли участь: Національний музей Тараса Шевченка, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Національний художній музей України.

Відкриття виставки: 4 вересня о 17:00.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх