Програма «Перський Новий рік у музеї»

Програма «Перський Новий рік у музеї»

21 березня 2018 - 25 березня 2018

facebook

Новруз – свято Нового року та весни у іранських і тюркських народів. Перський Новий рік вважається найдавнішим новорічним святом з тих, що збереглися донині: традиція налічує щонайменше 2500 років. Свято припадає на весняне рівнодення, коли день стає довшим за ніч («Нов руз» на мові фарсі означає «новий день»).

Сьогодні Новруз – глобальне свято. Його відзначають близько 300 мільйонів людей у світі. Він є національним святом 15 країн та регіонів. З 2009 року ЮНЕСКО включило традиції відзначення Новрузу до списку нематеріальної культурної спадщини людства та оголосило 21 березня «Міжнародним днем Новруз».

Як святкують сьогодні Новруз в колисці традиції – Ірані? Які найважливіші смисли і ритуали цього давнього свята? Чим відрізняються іранський Новруз, турецький Науруз і кримськотатарський Наврез?

З 21 по 25 березня в залі ісламу Музею Ханенків ви зможете оцінити красу і значення головного символу Новрузу, асамбляжу «хафт сін».

У суботу 24 березня о 15:00 – зустріч з безпосередніми носіями культури Новруза. Члени іранської, турецької та кримськотатарської громад Києва розкажуть про родинні й громадські традиції зустрічі Нового року.

У неділю 25 березня о 17:00 відбудеться святковий концерт іранської традиційної музики у виконанні ансамблю «Avaye del».

Бронь квитків: (044) 288-14-90 ( в робочий час музею з середи по неділю з 10:30 до 17:00)

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх