Арт-проект «Зникомий півострів» / «Південний Сибір» Зої Фалькової

Арт-проект «Зникомий півострів» / «Південний Сибір» Зої Фалькової

05 липня 2018 - 15 липня 2018

Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8)

facebook

Вартість

Вхід вільний

Проект «Зникомий півострів» / «Південний Сибір» Зої Фалькової.

Анексований Крим точково з’являється в українському інфопросторі завдяки громадським ініціативам, новинам про черговий арешт кримськотатарського журналіста російськими спецслужбами чи про порушення прикордонного режиму кимось із шоу-бізнесу. А коли приходить пора відпусток, мимоволі пригадуються пляжі й береги кримських бухт, але їхні образи дедалі більше стають туманним спогадом – Крим як тепла згадка, яку затягує імлою політичних хитросплетінь.

Проект, створений запрошеною до України художницею з Казахстану, може видатися спекуляцією. Але кримська ситуація важлива для всього пострадянського простору, особливо для країн, що межують із Росією і мають із нею довгу історію непростих відносин. Одразу після кримських подій в 2014 році в Казахстані виникли побоювання, пов’язані з Північними областями країни, а в російській пресі з’явилися статті про «Південний Сибір». Таким чином, Крим для багатьох казахстанців став символом небезпеки, що нависла над країною.

Але, як не прикро це усвідомлювати, страх вторгнення є також ілюзорним «гарантом стабільності» для багатонаціонального Казахстану, так як стримує націоналістичні настрої, притаманні постколоніальному синдрому. Віддаючи членистоногим роботу над цією непростою темою, художниця Зоя Фалькова розмірковує про природу влади, про страхи й побоювання, про спільну для пострадянських країн історію.

У роботі Зої Фалькової використано старі зображення Криму, відшукані на блошиних ринках Києва, а також працю павуків-птахоїдів підвиду Holothele incei, Pterinochilus murinus та Ceratogyrus darlingi.

В межах презентації 5 липня (19:00-21:00) відбудеться зустріч із художницею, яка розповість про політичні контексти кримського питання в Казахстані й про сучасні мистецькі практики, які працюють із актуальними питаннями.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх