Арт-проект Петра Ряски «Діяння Ряски»

Арт-проект Петра Ряски «Діяння Ряски»

10 липня 2019 - 04 серпня 2019

facebook

«Перший погляд на виставку Петра Ряски може викликати подив — до чого тут «діяння», коли в просторі галереї ми бачимо самі лише пейзажі акрилом на полотні. Адже на теренах сучасного українського мистецтва Ряску, в першу чергу, ідентифікують як переконливого перформера, вигадливого куратора та вправного організатора. Однак живопис, ба більше — мабуть найконсервативніший його жанр, пейзаж — складає фундамент його художнього мислення й проникає в усі інші практики та справи.

Виставка «Діяння Ряски» презентує пейзажі, створені між 2012 та 2019 роками в місцях перебування художника — у власній майстерні в Білках, на спілчанських пленерах, семінарах з у-шу, подорожах на фестивалі перформансу, під час участі в мистецьких резиденціях та візитів до численних друзів.

У цьому контексті вони постають як суб’єктивна топографія України. Але найважливіше — вони стають записом дуже особливого художнього шляху Ряски. Щоправда, цей шлях є справжнім надбанням українського мистецтва у всій його суперечливості — із консервативною освітою, приматом живопису над усіма іншими видами мистецтва, галактичним розривом між офіційними інституціями та сучасними художниками, самоорганізацією як єдиним способом бути сучасним.

Батьки-засновники закарпатської школи живопису мали б пишатися Ряскою. Хоч як далеко його живопис не пішов від пасторальних першоджерел, дух його практики наслідує і розвиває цю традицію. У Ряски живопис є перформативним, пейзаж — політичним, а будь-який твір — діянням,» — коментують кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько.

Петро Ряска народився в 1975 році в селі Білки Закарпатської області. У 2004—2009 рр. навчався в Закарпатському художньому інституті, кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. З 2010 року – член Закарпатської організації Нацiональної спiлки художникiв України. Засновник та куратор мистецьких резиденцій Вибачте, номерів немає (Ужгород) та Корову оруть (с. Верхнє Буківцьово, Закарпаття). Живе та працює в Ужгороді та Білках.

Мітки:

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх