У столиці оголосили переможців PinchukArtCentre Prize 2018

У столиці оголосили переможців PinchukArtCentre Prize 2018

Анна Звягінцева стала володаркою головної премії 5-го конкурсу Премії PinchukArtCentre. Вона отримала винагороду 250 000 грн., а також місячну резиденцію у майстерні міжнародно визнаного художника. Крім того, Анна Звягінцева автоматично увійшла до списку номінантів на здобуття Future Generation Art Prize 2019, всесвітньої премії у галузі сучасного мистецтва.

анна звягінцева

Анна Звягінцева, Знайди малюнок, 2018

Першу спеціальну премію отримав Микола Карабінович. Група художників – Ярема Малащук та Роман Хімей – здобула другу спеціальну премію. Крім суми 60 000 грн., PinchukArtCentre також запропонує місячну міжнародну резиденцію для кожного з лауреатів.

Микола Карабінович

Микола Карабінович, Голос тонкої тиші, 2018

Переможців обрало і оголосило під час церемонії нагородження в Києві авторитетне міжнародне журі, до складу якого увійшли Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre; Жанна Кадирова, художниця; Алісія Нок, куратор Центру Помпіду; Віктор Мізіано, куратор, головний редактор видання «Художественный журнал»; Даніел Музичук, куратор Muzeum Sztuki.

Журі щодо перемоги Анни Звягінцевої: «Анна Звягінцева привернула до себе увагу журі завдяки її витонченій та точній мові форм. Її поетика дуже дискретно розкриває для глядача політичний вимір, що не був таким явним. Вона визначає малюнок як форму відкритого письма, що виростає в скульптуру і простір. Її метод фіксує рух тіл і у повсякденні віднаходить особисте і колективне. Ми відзначаємо її цілісну практику та змістовний художньому потенціал».

Приз громадськості сумою 25 000 грн. отримала Аліна Клейтман за свою роботу «Спитай у мами». Переможець у цій номінації був відібраний на основі результатів голосування відвідувачів PinchukArtCentre протягом періоду з 22 лютого до 15 квітня 2018 року.

Аліна Клейтман

Аліна Клейтман, Запитай у мами, 2017 – 2018

Нагадуємо, що виставка працюватиме до 13 травня 2018 року.

фото: www.pinchukartcentre.org

Реклама на сайті

Коментарі

вверх