У Києві незабаром відкриється муніципальний велопрокат

У Києві незабаром відкриється муніципальний велопрокат

Нагадаємо, перший муніципальний велопрокат в Україні відкрився у Львові у березні цього року.

На початку станціями прокату слугуватимуть перехоплювальні паркінги та магазини veliki.ua. Тому в цьому сезоні скористатися послугою можна буде відповідно до графіку їхньої роботи — з 08:00 до 20:00. Центральний пункт розташується на базі першого велохабу на Басейній, 12. Також у планах — кілька станцій прокату на Троєщині та Петрівці з прив’язкою до веломаршруту «Троєщина — Європейська площа». Тестовий режим триватиме до кінця велосезону.

Працювати тестова система буде за таким принципом: взяти велосипед можна на одній станції, а повернути на іншу. Прив’язка до станцій буде здійснюватися на основі карти вже наявних перехоплюючих паркінгів і магазинів veliki.ua та їх графіка роботи.

Спершу в мережі планують використовувати 20 велосипедів. Щоб отримати якийсь із них, необхідно зареєструватися на сайті nextbike.com.ua, обрати місто Київ і свій тариф. Потім на одній зі станцій прокату veliki.ua взяти велосипед і повернути його на той самий пункт чи будь-який інший.

Надалі після встановлення повноцінних станцій прокату Nextbike по Києву в разі успіху проекту, користувачі можуть отримати більшу кількість великів, станцій і можливість повертати ровери самостійно без прив’язки до графіка роботи магазинів, велопаркінгів і пунктів прокату.

Остаточна тарифна модель ще не розроблена і буде корегуватися. Нагадаємо, що у Львові діють два типи абонементів. Абонемент на місяць коштує 120 грн (щодня 30 хвилин безкоштовно, у наступні півтори години кожні 30 хвилин коштують по 4 гривні, кожна наступна година — 50 гривень). Абонемент на сезон (1 березня — 31 жовтня) — 800 гривень (30 хвилин на день безкоштовно, у наступні півтори години кожні 30 хвилин коштують по 2 гривні, кожна наступна година — 50 гривень). Без абонемента за перші 30 хвилин платитимуть 50 гривень, i cтiльки ж буде коштувати кожна наступна година.

Якщо буде підписано великий інвест-пакет, то в наступному році планується встановити від 100 до 200 станцій прокату на одну-дві тисячі велосипедів. У сезон станції працюватимуть цілодобово.

Джерело: dreamkyiv.com та hmarochos.kiev.ua

Реклама на сайті

Коментарі

вверх