Київський академічний Молодий театр

Київський академічний Молодий театр
зірочок - 5, відгуків - 2
м. Київ, вул. Прорізна, 17
+38 (044) 278-73-92, 234-62-51

facebook

Київський академічний Молодий театр – молода команда, яка прагне відкривати нові таланти, експериментувати та підкоряти вершини сценічного мистецтва.

Перший театральний сезон Молодий (а на час його заснування – Молодіжний) театр відкрив 26 квітня 1980 року прем’єрою вистави «… З весною я до тебе повернусь!». Очолив його Олександр Заболотний. 26 квітня 1980 року до театру було зараховано 26 акторів. Дата першого збору трупи 14 грудня 1979 року вважається Днем народження театру. Після прем’єри вистави «За двома зайцями» режисера Віктора Шулакова на ранок – театр, актори і режисер – прокинулись знаменитими. Саме в цей час запалала яскрава зірка таланту Тамари Яценко. Це вистава-легенда Молодого театру, вистава, яку називають “візитною карткою”.

За період існування Молодого театру, в ньому працювали талановиті режисери: Олександр Заболотний, Микола Мерзлікін, Лесь Танюк, Володимир Оглоблін, Віктор Шулаков, Валентин Козьменко-Делінде, Валерій Більченко, Марк Нестантінер, Дмитро Богомазов, Віталій Малахов, Дмитро Лазорко та інші. Вистави, які випускались в Молодіжному, одразу ж щільно вписувались в історію українського театру.

В 1995 році відбулась зміна назви «Молодіжний» на «Молодий» (на честь видатного українського режисера-реформатора Леся Курбаса, який у 20-х роках минулого століття заснував «Молодий театр», що працював у цьому ж приміщенні, на вул. Прорізній, 17).

В 1996 році Молодий театр очолює Станіслав Мойсеєв. Перша постановка – «Дон Жуан». Окремо варто відзначити співпрацю з композитором Юрієм Шевченком, літературним активістом Олександром Ірванцем, художником по костюмах Оленою Богатирьовою, драматургом Янушем Гловацьким, сценографами Сергієм Маслобойщиковим і Андрієм Александровичем-Дочевським. Починається співпраця з відомим письменником Юрієм Андруховичем. Спочатку він робить переклад «Гамлета», далі відбувається грандіозний україно-німецький проект «Нелегал Орфейський», вистава за романом Ю. Андруховича «Перверзія». Наступний плід дружби Андруховича з Молодим театром – вистава «Московіада» за однойменним романом.

34 театральний сезон театр відкрив разом із новим художнім керівником – Андрієм Білоусом. Розпочався пошук молодих талановитих режисерів та акторів, який вже увінчався цікавими виставами і проектами, що вирізняються своєї актуальністю та свіжістю ідей. Адже Молодий театр, насамперед, зорієнтований на молодого глядача.

Історія будівлі
Проект мурованого, на два поверхи з мезоніном будинку склав 1873р. архітектор П. Федоров. Через чотирнадцять років будинок розширено, а 1902 року додано третій поверх і декоровано в стилі класицизм. У 1912-1913 рр. За проектом цивільного інженера О. Гілевича здійснено нову реконструкцію, додано четвертий поверх, а фасад декоровано в стилі модерн з характерними деталями цього стилю: орнаментальними поясами рослинного характеру, стилізованими геральдичними щитами, масками тощо.

Перед Першою світовою війною тут містилося Київське військове зібрання. У червні 1918 року будинок для влаштування театру реквізувало Українське товариство «Батьківщина». У 1918-1919 рр. Функціонував «Молодий театр» Леся Курбаса, потім театр «Березіль», про що тепер нагадує меморіальна дошка (ск. М. Рапай, арх. М. Кислий, 1987р.) на фасаді. 1922 року діяв польський театр, від 1923р. – «Будинок Червоної армії та Фльоти». У 1944 р. відкрито кінотеатр «Комсомолець України». Після реконструкції 1970 р. діяло три глядацькі зали. 1986 року будинок передано Київському молодіжному театру.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх